Pacman

Opis gry Pac-Man

Tej gry nie trzeba przedstawiać nikomu. Gra Pac-man jest doskonałą grą zręcznościową, której historia sięga roku 1980. Tytułowym Pacmanem (żółtą kulką) pokonujemy coraz to bardziej skomplikowane labirynty. Naszym zadaniem jest zjedzenie wszystkich małych kulek, dzięki czemu przechodzimy do następnej planszy.

Szczególną uwagę musimy zwracać na pojawiające się (...i poruszające się w losowych kierunkach) w każdej planszy różnokolorowe duszki: różowego - Pinky, błękitnego - Inky, czerwonego - Blinky i pomarańczowego - Clyde. W każdej planszy są także 4 większe kulki. Zjedzenie jednej z nich, na krótki czas odstrasza duszki i pozwala je zjeść, co z kolei oznacza dodatkowe punkty. Na planszach pojawiają się też specjalne symbole (owoce) za zjedzenie których przyznawany jest dodatkowy bonus punktowy. Co ciekawe, mimo że każdy kolejny poziom rozgrywa się na identycznej planszy, poszczególne poziomy różnią się trudnością (zmienia się np. szybkość).

Jak grać w Pac-Man

Sterujemy klawiaturą - kierujemy Pacmanem przy pomocy klwaiszy strzałek. Jeżeli chcemy zatrzymać grę powinniśmy użyć klawisza "P", "Q" to quit, czyli zakończ rozgrywkę. Aby wyciszyć dzwięk wystarczy użyć klawisza "M".

GRAJ W PAC-MAN