Pac-man

Opis gry Pac-Man

Tej gry nie trzeba przedstawiać nikomu. Pac-man jest doskonałą grą zręcznościową, której historia sięga roku 1980 i komputerow komputerów takich jak Atari czy Commodore. Tytułowym Pacmanem (żółtą kulką) pokonujemy coraz to bardziej skomplikowane labirynty pełne małych białych kulek. Naszym zadaniem jest zjedzenie wszystkich kulek, dzięki czemu przechodzimy do następnej planszy.

Szczególną uwagę musimy zwracać na pojawiające się (i poruszające się w losowych kierunkach) w każdej planszy różnokolorowe duszki: różowego - Pinky, błękitnego - Inky, czerwonego - Blinky i pomarańczowego - Clyde. Na każdej planszy znajdują się dodatkowo cztery due kule, które zjedzone odstraszają przeciwników oraz pozwalają ich zjeść. Zjedzenie ducha daje dodatkowe punkty. Ze zjedzonego ducha zostają tylko oczy które wędrują do "bazy" gdzie się odradzają. Na ekranie znajduje się specjalny tunel łączący obie strony planszy. Na planszach pojawiają się też specjalne symbole (owoce) za zjedzenie których przyznawany jest dodatkowy bonus punktowy. Co ciekawe, mimo że każdy kolejny poziom rozgrywa się na identycznej planszy, poszczególne poziomy różnią się trudnością (zmienia się np. szybkość).

Jak grać w Pac-Man

W grze sterujemy Pacmanem przy pomocy klawiatury - używamy klawiszy strzałek. Jeżeli chcemy zatrzymać grę powinniśmy użyć klawisza "P", "Q" to quit, czyli zakończ rozgrywkę. Aby wyciszyć dzwięk wystarczy użyć klawisza "M". Pamiętaj zarezerwuj dużo czasu, przed Tobą aż 256 poziomów gry.

GRAJ W PAC-MAN